Перекласти сторінку

З 15 березня 2018 року зміниться порядок видачі тіл померлих осіб

З 15 березня 2018 року зміниться порядок видачі

 тіл померлих осіб

 

У зв`язку з набранням чинності 15 березня 2018 року деяких положень Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» зміниться порядок видачі трупів, що пов'язано із зміною порядку призначенням судово-медичної експертизи трупа та встановлення причин смерті.

Якщо раніше в обов`язковому порядку слідчий та прокурор своєю постановою з метою встановлення причин смерті призначали судово-медичну експертизу трупа, то з 15 березня 2018 року експертиза проводиться за дорученням слідчого судді місцевого суду (Бахмацького районного суду) за місцезнаходженням територіального органу поліції, який проводить досудове розслідування (на території якого виявлено труп) за клопотанням сторони кримінального провадження, при цьому клопотання розглядається не пізніше 5 днів із дня надходження до суду. Лише після розгляду клопотання та надання доручення експерт може проводити розтин та дослідження трупа.

Після проведення розтину та необхідних досліджень труп буде видано з дозволу прокурора.

Тому на практиці можуть збільшитися терміни, протягом яких буде видано труп рідним. Якщо на даний час такий термін, як правило, не перевищує доби, то у звязку зі змінами він може бути від 1 до 5 діб в залежності від вихідного дня.

Так, зміни стосуються, насамперед, випадків очевидних вбивств, самогубств, смертей за загадкових обставин.

Поряд із цим, як і раніше, ніхто не буде робити розтин трупів людей похилого віку (понад 65 років) та людей, які померли вдома і при цьому мали важкі хвороби.

 

 

Прокурор Бахмацької місцевої прокуратури                                    С. Ясько