Перекласти сторінку

Подання електронних декларацій

Подання електронних декларацій

 

З 1 січня 2018 року  розпочався черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на  виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.  Терміни подання електронних декларацій не змінилися і декларацію слід подати  до 1 квітня поточного року шляхом заповнення визначеної форми на  офіційному верб-сайті  Національного агентства з питань запобігання корупції.

Крім того, декларацію подають  суб’єкти декларування, які припинили  діяльність, пов’язану з виконанням  функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше дня такого припинення. Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням  функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. При цьому, останнім днем  такого періоду є день, що передує дню подання декларації.

За порушення встановлених вимог щодо декларування передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень).

Умисне ж неподання декларації тягне за собою кримінальну відповідальність за ч. 1 ст. 366-1 Кримінального кодексу України, якою передбачене покарання у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42,5 до 51 тис. гривень) або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

З метою одержання точних відомостей щодо суми доходів за 2017 рік доцільно особисто  звернутись  із відповідною заявою про отримання довідки за формою 1-ДФ до державної податкової інспекції за місцем реєстрації, а в разі отримання декларантом пенсії – до відповідного відділення Пенсійного фонду України.  Заповнюючи декларації, необхідно мати під рукою документи на право власності або користування майном, довідки про доходи, виписки з банківських установ тощо.  Допомогу у заповненні  декларації можна шукати на «гарячій» лінії НАЗК, у навчальних відео- та письмових роз’ясненнях, розміщених на сайті Агентства, а також у чаті технічної підтримки вже безпосередньо під час заповнення декларації.  

 

Талалаївський відділ

Бахмацької місцевої прокуратури