Перекласти сторінку

Бахмацька місцева прокуратура поінформувала громадськість про стан дотримання законності та вжиті заходи по її зміцненню впродовж 2017 року

Бахмацька місцева прокуратура поінформувала громадськість

про стан дотримання законності та вжиті заходи по її зміцненню впродовж 2017 року.


Протягом поточного року Бахмацькою місцевою прокуратурою вживалось ряд організаційних та практичних заходів до забезпечення належного стану законності на території юрисдикції прокуратури (а це Бахмацький, Борзнянський, Коропський і Талалаївський райони).
Зокрема, проведено 2 координаційні наради керівників правоохоронних органів. Завдяки вжитим заходам на території під юрисдикцією Бахмацької місцевої прокуратури, і в Бахмацькому районі зокрема, спостерігається незначне зменшення рівня злочинності. У звітному періоді на піднаглядній території Бахмацької місцевої прокуратури розпочато 2659 кримінальних проваджень закінчено – 1588 кримінальних проваджень. З обвинувальними актами до суду направлено 457 кримінальних проваджень, 1 – з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру , 9 – з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності. За результатами досудового розслідування закрито 1121 кримінальне провадження. У залишку (станом на 01.12.2017) перебувало 2292 кримінальні провадження.
Середнє навантаження на процесуальних керівників усього становить 86,63; при досудовому розслідуванні – 71,15.
Слід зазначити, що, незважаючи на вжиті заходи, ще не подолано всіх негативних тенденцій у динаміці та структурі злочинності. Викликає занепокоєння різкий ріст убивств та замахів на вбивств, а також злочинів у сфері господарської та службової діяльності.
Залишається досить високим рівень підліткової злочинності. Так, на третину збільшилась кількість кримінальних правопорушень, скоєних неповнолітніми, у порівнянні з 2016 роком (з 3 до 4) на території юрисдикції Бахмацької місцевої прокуратури, що вказує на суттєві недоліки в профілактичній роботі з дітьми. А вчинення неповнолітніми, у тому числі засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, повторних злочинів – на неналежну соціально-виховну роботу територіальних секторів з питань пробації та відповідних служб та органів.
Вказаному сприяє неналежне виконання вимог кримінального процесуального законодавства та недостатньо ефективна роботі слідчих органів досудового розслідування Національної поліції. Так, проведені у поточному році перевірки стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях засвідчили, що ними допускаються тяганина, порушення розумних строків досудового розслідування, неналежне виконання вказівок процесуальних керівників та ін., що не залишилось поза увагою керівництва місцевої прокуратури (19 вимог про усунення порушень кримінального процесуального законодавства та притягнення винних до дисциплінарної відповідальності до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, за якими до відповідальності притягнуто 12 осіб.
Упродовж дванадцяти місяців 2017 року прокурорами Бахмацької місцевої прокуратури за результатами вивчення кримінальних проваджень з метою активізації досудового розслідування надано слідчим 431 письмових вказівок, скасовано 57 постанов про закриття кримінальних проваджень.
До суду подано 71 клопотання про застосування запобіжних заходів (39 – особисте зобов’язання, 1 – про заставу, 14 – домашній арешт, 17 тримання під вартою). Слідчим суддею відмовлено у задоволенні 2 клопотань : 2 – тримання під вартою. Звільнено з-під варти у зв’язку з внесенням застави – 1.
Упродовж 12 місяців 2017 року прокурорами Бахмацької місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 506 кримінальних проваджень судами першої інстанції у т.ч. :
- у підготовчому судовому засіданні – 134;
- з ухваленням вироку на підставі угоди – 16;
- з ухваленням вироку – 278; з них, з ухваленням вироку на підставі угоди – 1;
- у провадженнях про застосування примусових заходів медичного характеру – 2;
- розглянуто за спрощеною процедурою (ч. 3 ст. 349 КПК України) – 183;
- зі зміною обвинувачення прокурором в суді – 11;
- з ухваленням виправдувального вироку – 1.
Також необхідно зазначити про покращення стану досудового розслідування кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямках (у сфері службової, господарської діяльності, у сфері земельних відносин, лісокористування).
Зокрема, у 2017 році до суду направлено 6 обвинувальних актів та 1 клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності за злочини у бюджетній сфері (3 кримінальні провадження), службової діяльності (1 кримінальне провадження) та лісокористування (3 кримінальні провадження). Шкода, завдана даними кримінальними правопорушеннями (616 тис. грн.) відшкодована у повному обсязі під час досудового розслідування.
Так, у провадженні СВ Бахмацького ВП перебувало кримінальне провадження № 12015270070000703 за фактом неналежного виконання інспектором з технічного нагляду умов договору та своїх посадових інструкцій під час виконання будівлено-монтажних та приймання закінчених робіт по реконструкції дороги в м. Бахмач, що завдала шкоду територіальній громаді в розмірі 132 тис. грн.. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
Обвинувальний акт щодо у кримінальному провадженні направлено до суду. Рішенням суду інспектора з технічного нагляду звільнено від кримінальної відповідальності на підставі статті 48 Кримінального кодексу України у зв’язку із зміною обстановки.
Також, у провадженні СВ Бахмацького ВП перебувало кримінальне провадження № 12017270090000007 за фактом розтрати фізичною особою підприємцем бюджетних коштів під час виконання ним договору з поточного ремонту дитячого садка «Світлячок» в м. Борзна на загальну суму 110 000 гривень та використання завідомо підроблених офіційних документів за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. ч. 2, 4 ст. 358КК України.
Обвинувальний акт у кримінальному провадженні направлено до суду. Рішенням суду на підставі Закону України «Про амністію у 2016 році» підприємця звільнено від відбування призначеного покарання.
У провадженні СВ Бахмацького ВП перебувало кримінальне провадження № 12016271070001102 від 05.12.2016 за фактом підроблення офіційних документів та використання завідомо підроблених офіційних документів з метою отримання сертифікату про проходження лісоматеріалів та виготовлених з них пилорамі для здійснення експортних операцій за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 4 ст. 358 КК України.
Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено до суду. Вироком суду остаточно призначено покарання у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок).
Також місцевою прокуратурою у ході здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, до органів влади, місцевого самоврядування, установ та організацій внесено 10 документів реагування на усунення виявлених у цій сфері порушень. Винних посадових осіб (10) притягнуто до дисциплінарної відповідальності.