Перекласти сторінку

Прокуратура домоглася повернення у власність держави 837 га сільськогосподарських угідь.

Прокуратура домоглася повернення у власність держави 837 га сільськогосподарських угідь.


     Бахмацькою місцевою прокуратурою заявлено позов в інтересах держави до Митченівської сільської ради Бахмацького району та приватного товариства про припинення права колективної власності та скасування державного акта на право колективної власності на землю.
    Установлено, що в 1995 рішенням сесії Митченівської сільської ради народних депутатів передано 4707,7 га земель у колективну власність для сільськогосподарського виробництва колективному сільськогосподарському підприємству пайовиків, в подальшому правонаступником якого стало приватне товариство. Із скасуванням права колективної власності на землю та обов`язковим розпаюванням сільськогосподарських угідь, 837 гектар залишилися не розпайованими та використовувалося приватним товариством без оформлення права власності на землю, чим було порушено інтереси держави.
    Дослідивши матеріали справи та надані прокурором докази та обґрунтування позовних вимог, господарський суд рішенням від 26.10.2017 позов задовольнив в повному обсязі та фактично повернув у власність держави землю площею 837 га, нормативно-грошова оцінка якої становить близько 20,5 млн. грн.
Відтак, за принципової позиції прокурора інтереси держави поновлено.


Апарат Бахмацької місцевої прокуратури