Перекласти сторінку

Підсумки роботи Бахмацької місцевої прокуратури за І півріччя 2016 року

Підсумки роботи

Бахмацької місцевої прокуратури

за І півріччя 2016 року

 

     У зону обслуговування Бахмацької місцевої прокуратури входять Бахмацький, Борзнянський, Коропський та Талалаївський райони.

Протягом першого півріччя 2017 року Бахмацькою місцевою прокуратурою вживався ряд організаційних та практичних заходів до забезпечення належного стану законності на території юрисдикції прокуратури.

    Так, 6 місяців 2017 року зареєстровано 1358 кримінальних провадження, що на 1,2 % менше ніж за перше півріччя 2016 року (2016 рік – 1374).

     Як і в цілому по державі та області, спостерігається зменшення рівня злочинності, усього у звітному періоді обліковано 954 кримінальних правопорушень, що на 5,3% менше, ніж протягом першого півріччя 2016 року – 1007. Динаміка росту злочинності є меншою від середньо обласного показника – -8,1%та загальнодержавного – -14,1%.

Кількість облікованих особливо тяжких кримінальних правопорушень складає 15 проти 12 минулого року. Зростання відбулося у всіх районах крім Бахмацького.

     З 363 до 264 зменшилася кількість облікованих тяжких злочинів. Зменшення відбулося у всіх районах, окрім Коропського.

    Відбулося зменшення кількості кримінальних правопорушень середньої тяжкості на з 357 до 351.

       Разом з тим, відбувся ріст злочинів невеликої тяжкості з 275 у 2016 році до 324 у 2017 році. Зростання відбулося у всіх районах, окрім Борзнянського.

     Спостерігається незначне збільшення в порівнянні з минулим роком числа скоєних кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи(188 проти 166.

      За перше півріччя 2017 року вже обліковано 4 умисних вбивства та замахи (по 2 у Борзнянському та Коропському районах). За аналогічний період минулого року обліковано 1 злочин вказаної категорії (Коропський район).

     Як негатив, відбулося збільшення кількості зареєстрованих умисних тяжких тілесних ушкоджень з 0 до 4 (по 1 в кожному районі).Також в поточному році обліковано 2тяжкихтілесних ушкодження, що спричинили смерть потерпілого (Борзнянський і Талалаївський райони). В першому півріччі минулого року аналогічні злочини не обліковувалися.

Як позитив слід відзначити зменшення кількості облікованих злочинів проти волі, честі та гідності особи з 1 до 0.

    Як позитив слід відзначити зменшення кількості облікованих злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи з 1 до 0.

  Слід відмітити зменшення кількості злочинів проти власності, яких зареєстровано на 570 проти 701 минулого року.

   Із вказаної категорії злочинів 456 – крадіжки (у 2016 – 566).

   Крім того,  слід відзначити зменшення на з 11 у 2016 році до 8 у 2017 році).

    На 10,2% зменшилася кількість облікованих шахрайств (44 проти 49).

    Зменшилася кількість зареєстрованих розбоїв з 5 до 1.

    Як позитив, з 19 до 9 зменшилась кількість виявлених привласнень майна. Зменшення відбулось у всіх районах.

    Збільшилося число злочинів у сфері господарської діяльності з 2 до 22.

  В порівнянні з першим півріччям 2016 року відбулося збільшення кримінальних правопорушень проти довкілля 6 проти 13.

    Спостерігається зменшення з 25 до 14 зареєстрованих злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Зменшення має місце на території всіх районі.

   Проте, збільшилася кількість ДТП з 9 до 10, при цьому на минулорічному рівні залишилася кількість ДТП, що спричинили смерть потерпілого (3).

   У першому півріччі 2017 року обліковано 35 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів ( 6 місяців 2016 року – 28). Крім того, за 2017 рік задокументовано 6 фактів збуту наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів (за минулий рік – 0).

   Кримінальні правопорушення, вчинені у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням юридичних послуг, складають 1,7% від загальної кількості облікованих (16).

    Як і впродовж 6 місяців 2016 року, так і в 2017 році неповнолітніми вчинено 3 кримінальні правопорушення.

   З 69 до 101 зросла кількість злочинів, вчинених раніше судимими особами, хоча їх питома вага і є меншою загальнообласної та складає 10,6% (по області 35,5%).

З числа облікованих у звітному періоді, як і в минулому році групою осіб вчинено 13 злочинів.

   Як позитив, зменшилася на 8,9% кількість злочинів, вчинених особами у стані алкогольного сп’яніння з 45 до 41.

   Усього, впродовж першого півріччя 2017 року досудовим розслідуванням закінчено 815 кримінальних проваджень, з них 250 направлено до суду з обвинувальним актом (у тому числі 7 з угодами про примирення), 2 – з клопотаннями про звільнення особи від кримінальної відповідальності, 1 – з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру, 562 провадження закрито.

   У залишку станом 30.06.2017 перебувало 2065 кримінальних провадження, у яких 26 особам повідомлено про підозру (1,3%).

   Судами винесено 2 ухвали про закриття кримінальних проваджень   стосовно 2 осіб (Бахмацький та Борзнянський райони) у зв’язку з відмовою прокурора від обвинувачення, щодо 1 особи кримінальне провадження закрито з реабілітуючих підстав.

   Судом повернуто 1 обвинувальний акт (Борзнянський район), який після усунення недоліків направлено до суду для розгляду по суті.

   До суду не направлено жодного обвинувального акта про кримінальні правопорушення у бюджетній та земельній сферах, щодо кримінальних корупційних правопорушень. 

    Не виконаними залишаються 3 вироки стосовно осіб, засуджених до покарання у виді арешту та позбавлення волі, щодо яких не застосовувався запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Упродовж звітного періоду органами Національної поліції ініційовано проведення 19 негласних слідчих (розшукових) дій (далі – НСРД) (2 – самостійно прийнято рішення прокурором), при цьому матеріали жодної НСРД не розсекречено та  не використано як докази у кримінальних провадженнях.

   Бахмацькою місцевою прокуратурою перевірено 147 оперативно-розшукових справ (далі – ОРС), у яких надано 61 письмову вказівку. Скасовано 6 незаконних постанов оперативних підрозділів про заведення ОРС та 3 – про закриття. На виявлені порушення внесено 1 документ прокурорського реагування, за результатами розгляду якого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 службових осіб.

За реабілітуючими підставами Бахмацьким ВП ГУ НП закрито одну оперативно-розшукову справу.

   Піднаглядними оперативними підрозділами НП розшукано 41 злочинців та 20 безвісно зниклих осіб.

   Питома вага розшуканих Бахмацьким ВП ГУ НП злочинців (21,7%), нижча за загальнообласну (22,6%).

   На даний час перебуває у розшуку 20 злочинців, у кожному ОРС надано вказівки, які перебувають на виконанні. Внесено доручення на ГУНП до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 осіб.

    Нижчою за загальнообласну (26,2%) є питома вага безвісно відсутніх осіб, розшуканих Бахмацьким (23%) та Коропським (25%) ВП.

    З лютого 2015 року залишається не розшуканим безвісно зниклий  у м. Батурин неповнолітній Матвієнко О.В., 28.03.2002 р.н.

  Бахмацькою місцевою прокуратурою постійно контролюється стан оперативно-розшукової діяльності по розшуку безвісно зниклого неповнолітнього Матвієнка О.В.: систематично вивчається оперативно-розшукова справа, надаються вказівки в порядку ст. 14 ЗУ «Про оперативно-розшукову діяльність». Так, у поточному році вказана ОРС вивчена 2 рази та 2 рази надані вказівки для активізації роботи по розшуку.


Бахмацька місцева прокуратура