Перекласти сторінку

Бахмацька місцева прокуратура інформує про результати своєї діяльності.

Інформування громадськості про результати діяльності.

ІНФОРМАЦІЯ

про підсумки роботи Бахмацької місцевої прокуратури

за І півріччя 2017 року

 

   Протягом поточного року Бахмацькою місцевою прокуратурою вживалось ряд організаційних та практичних заходів до забезпечення належного стану законності на території юрисдикції прокуратури (Бахмацький, Борзнянський, Коропський і Талалаївський райони).

Слід зазначити, що на території юрисдикції Бахмацької місцевої прокуратури за І півріччя спостерігається незначне падіння рівня злочинності. У звітному періоді розпочато 1281 кримінальне провадження, закінчено – 687 кримінальних проваджень. З обвинувальними актами до суду направлено 250 кримінальних проваджень,  2 – з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, 1 – з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру. За результатами досудового розслідування закрито 434 кримінальних проваджень. У залишку (станом на 30.06.2017) перебувало 2069 кримінальних проваджень.

Слід зазначити, що, незважаючи на вжиті заходи, ще не подолано всіх негативних тенденцій у динаміці та структурі злочинності.

    Вказаному сприяє неналежне виконання вимог кримінального процесуального законодавства та недостатньо ефективна роботі слідчих органів досудового розслідування Національної поліції. Так, проведені у поточному році перевірки стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях засвідчили, що ними допускаються тяганина, порушення розумних строків досудового розслідування, неналежне виконання вказівок процесуальних керівників та ін., що не залишилось поза увагою керівництва місцевої прокуратури (8 вимог про усунення порушень кримінального процесуального законодавства та притягнення винних до дисциплінарної відповідальності до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, за якими до відповідальності притягнуто 7 осіб, 2 вимоги на даний час перебуває на розгляді).

    Щодо стану злочинності на території Бахмацького району, то протягом 6 місяців обліковано 379 кримінальних правопорушень (2016 рік – 419, а отже відбулося зменшення на 9,5 %). З них:


  • особливо тяжких – 5 (2016-8);
  • тяжких – 90 (2016-158);


    Якщо брати по категоріям виявлених правопорушень, то у 2017 році на рівні з 2016 роком виявлено 9 злочинів, пов’язаних з наркотиками. Однак слід відмітити, що в цьому році встановлено та зафіксовано факт збуту наркотичних засобів, а саме амфітаміну. У минулому році жодного. На даний час по даному факту Бахмацьким ВП проводиться досудове розслідування, особа затримана та знаходиться під вартою. Можу запевнити, що робота на даному напрямі триває та триватиме і надалі, адже наркоманія, а особливо продаж наркотиків, є неприпустимим явищем.

У поточному році не зареєстровано жодного умисного вбивства та розбою (2016 – 4).

Зменшилась кількість облікованих крадіжок з 238 до 175 та грабежів з 8 до 5. Однак відбулося збільшення злочинів вчинених неповнолітніми з 1 до 3.

Поточного року зменшилась кількість злочинів вчинених особами, які раніше вчиняли з 24 до 19, групою осіб з 7 до 1 та у стані алкогольного сп’яніння з 28 до 13.

На пріоритетних напрямках зроблено наступне.

Так, мають випадки самовільного зайняття земельних ділянок, на яких незаконно посіяно сільськогосподарські культури. Зокрема, у цьому році розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 197-1 КК України за фактом самовільного зайняття земель сільськогосподарського призначення площею 122 га.

  На даний час на земельну ділянку та сільськогосподарську продукцію накладено арешт, будуть вживатися заходи щодо збереження врожаю шляхом передачі його на відповідальне зберігання уповноваженим органам (проведення збору врожаю та передачі на зберігання.

  Також, прокуратурою виявлено факт подачі суб’єктами господарської діяльності недостовірної інформації для участі в державних закупівлях. На даний час триває досудове розслідування у ході якого буде надано правову оцінку діям винних осіб.

  Бахмацькою місцевою прокуратурою для запобігання правопорушень у земельній, бюджетній, лісовій галузях створені постійно діючі міжвідомчі робочі групи за участю органів поліції та контролюючих органів. На виконання координаційних заходів Бахмацькою місцевою прокуратурою спільно з Бахмацьким ВП постійно проводяться рейди з метою встановлення фактів вчинення правопорушень. Вказані заходи в свою чергу забезпечили зменшення правопорушень у зазначених сферах.

    Упродовж шести місяців 2017 року прокурорами Бахмацької місцевої прокуратури за результатами вивчення кримінальних проваджень з метою активізації досудового розслідування слідчим надано 267 письмових вказівок, скасовано 31 незаконну постанову.

    До суду подано 38 клопотань про застосування запобіжних заходів (20 – особисте зобовязання, 1 – застава, 9 – домашній арешт, 8 тримання під вартою).

Також, у зазначений період прокурорами прийнято участь у розгляді судами першої інстанції 266 кримінальних проваджень, у т.ч.:

- у підготовчому судовому засіданні – 69;

- з ухваленням вироку на підставі угоди – 10;

- з ухваленням вироку – 159;

- у провадженнях про застосування примусових заходів медичного характеру – 1;

- розглянуто за спрощеною процедурою (ч. 3 ст. 349 КПК України) – 86;

- зі зміною обвинувачення прокурором в суді – 5;

- з ухваленням виправдувального вироку – 2.

   Крім цього, місцевою прокуратурою у ході здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, до органів влади, місцевого самоврядування, установ та організацій внесено 6 документів реагування на усунення виявлених у цій сфері порушень. Винних п’ятьох посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

    Бахмацькою місцевою прокуратурою в поточному році вжито ряд координаційних заходів щодо запобігання та протидії адміністративним правопорушенням, пов’язаним з корупцією, які у свою чергу дали позитивні результати.

    Проводиться певна робота на напрямі представництва інтересів держави в суді та при виконанні судових рішень.

    За 6 місяців поточного року Бахмацькою місцевою прокуратурою скеровано до суду  54 позови (заяви) на загальну суму близько 57,21 млн. грн. Розглянуто та задоволено судами 28 позовів на суму 46,531 млн. грн. Добровільно сплачено за закритими справами 902 тис. грн.

Зокрема :

у бюджетній сфері у поточному році заявлено 4 позови (про стягнення пайового внеску на розвиток соціальної інфраструктури населеного пункту та про стягнення суми попередньої оплати за договорами) на суму 26,3 тис. грн., 2 із яких розглянуто та задоволено на 23,2 тис. грн.;

у сфері державної та комунальної власності заявлено 7 позовів на суму 148,3 тис. грн. (про стягнення заборгованості з орендної плати за використання комунального майна та визнання спадщини у вигляді грошових коштів відумерлою), судами задоволено 2 позови на суму 68 тис. грн., провадження по 1 справі закрито у зв’язку з добровільною сплатою 3 тис. грн.;

у сфері охорони навколишнього природного середовища заявлено 5 позовів (стягнення шкоди з винних осіб у звязку з незаконними порубками та незаконним виловом риби) на суму 98,2 тис. грн., які судом задоволено;

відшкодування збитків, заподіяних корупційними та кримінальними правопорушеннями, заявлено 6 позовів (відшкодування шкоди, завданої злочином, та про визнання незаконними рішень селищної ради, що були прийняті внаслідок вчинення корупційного правопорушення, і скасування рішення про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку) на суму 59 тис. грн., які судами задоволено, 5 із яких розглянуто та задоволено на суму 58 тис. грн.

з питань земельних правовідносин заявлено 28 позовів (про визнання договорів оренди земель сільськогосподарського призначення недійсними, про визнання протиправною бездіяльності  Талалаївської районної ради щодо незатвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, про стягнення збитків за використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів) на суму 52,882 млн. грн. щодо земель площею 1741,5569 га, судами розглянуто та задоволено 14 на суму 46,338 млн. грн. щодо земель площею 1222,7949 га, закрито провадження у зв’язку з добровільним виконанням вимог прокурора та повернення земельної ділянки площею 35,5 га у розпорядження держави, інші справи перебувають у провадженні судів.

    На даний час реально виконано рішень судів, які набрали законної сили, про повернення до державної та комунальної власності близько 50 га земель сільськогосподарського призначення. Щодо 350,2298 га земель сільськогосподарського призначення завдяки вжитим Бахмацькою місцевою прокуратурою заходам представницького характеру розроблено та затверджено у встановленому порядку нормативну грошову оцінку земель та договори оренди приведено у відповідність до вимог чинного законодавства.

     Слід зазначити, що представницькими заходами на сьогодні охоплено усі пріоритетні напрями діяльності. Активно по напрямку представництва місцева прокуратура співпрацює з сільськими, селищними та Бахмацькою міською радою, звертаючись в їхніх інтересах з позовами та заявами до суду.

  Також, контролюється реальне виконання рішень судів, постановлених за позовами прокуратури. Так, у поточному році внесено 14 скарг в порядку відомчого контролю до органів ДВС, 12 з яких розглянуто та задоволено.

Разом з тим, вжиття заходів представницького  реагування на усунення порушень, насамперед у бюджетній сфері, з питань державної та комунальної власності, щодо використання земель триває.

    У сфері представницької діяльності на захист прав дітей  пред’явлено 4 позови до органів місцевого самоврядування про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії через непроведення інвентаризації та паспортизації дитячих та спортивних майданчиків, 2 з яких розглянуто та задоволено, а два провадження закрито у звязку з добровільним усуненням виявлених порушень вимог чинного законодавства.

    Викликає занепокоєння стан підліткової злочинності на території району. Так, у поточному році на території, підвідомчій Бахмацькій місцевій прокуратурі, до суду скеровано 2 обвинувальні акти відносно 2 неповнолітніх за скоєння 6 кримінальних проваджень, всі з яких скоєні на території Бахмацького району. Слід зазначити, що всі вчинені злочини майнового характеру (5 крадіжок та 1 грабіж). Обидва неповнолітні, що їх скоїли, виховуються у сім’ях, де батьки офіційно не працюють. Вказане стало можливим внаслідок відсутності контролю батьків за дозвіллям дітей, скрутним матеріальним становищем сімей, незайнятістю підлітків у позаурочний час. 

    За І півріччя 2017 року до Бахмацької місцевої прокуратури надійшло 227 звернень, із яких вирішено 113 (більшість з питань досудового розслідування – 66), 107 - направлено для розгляду за належністю, 7 – повернуто заявникам або залишено без розгляду; на особистому прийомі прийнято 71 звернення.

   Велика кількість направлених за належністю звернень пов’язана зі змінами у чинному законодавстві, оскільки, як відомо, вступив у дію новий Закону України «Про прокуратуру», яким дещо обмежили повноваження органів прокуратури. Так, зокрема, органи прокуратури на сьогодні здійснюють функцію загального нагляду лише у формі представництва інтересів держави в суді. Слід зазначити, що законодавчо органи прокуратури в інтересах громадян не мають право звернутися до суду. Цим пояснюється відсутність позовів до суду в інтересах громадян.  Оскільки не всі обізнані зі змінами у законодавстві, тому й продовжують звертатися до органів прокуратури.

 

 

Керівник Бахмацької місцевої прокуратури

радник юстиції                                                             Ф. А. Котченко