Перекласти сторінку

Підсумки роботи Бахмацької місцевої прокуратури за п'ять місяців 2017 року

ІНФОРМАЦІЯ

про підсумки роботи Бахмацької місцевої прокуратури

за п’ять місяців 2017 року

 

Протягом поточного року Бахмацькою місцевою прокуратурою вживалось ряд організаційних та практичних заходів до забезпечення належного стану законності на території юрисдикції прокуратури (а це Бахмацький, Борзнянський, Коропський і Талалаївський райони).

Слід зазначити, що, як і в цілому по державі та області, на території юрисдикції Бахмацької місцевої прокуратури спостерігається загальний ріст злочинності. У звітному періоді розпочато на піднаглядній Бахмацькій місцевій прокуратурі території  1069 кримінальних проваджень, закінчено – 590 кримінальних проваджень. З обвинувальними актами до суду направлено 251 кримінальне провадження,  2 – з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності. За результатами досудового розслідування закрито 334 кримінальних проваджень. У залишку (станом на 31.05.2017) перебувало 2009 кримінальних проваджень.

Середнє навантаження на процесуальних керівників усього становить 72,89; при досудовому розслідуванні – 63,56.

Слід зазначити, що, незважаючи на вжиті заходи, ще не подолано всіх негативних тенденцій у динаміці та структурі злочинності.

Вказаному сприяє неналежне виконання вимог кримінального процесуального законодавства та недостатньо ефективна роботі слідчих органів досудового розслідування Національної поліції. Так, проведені у поточному році перевірки стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях засвідчили, що ними допускаються тяганина, порушення розумних строків досудового розслідування, неналежне виконання вказівок процесуальних керівників та ін., що не залишилось поза увагою керівництва місцевої прокуратури (у поточному році підготовлено 7 вимог про усунення порушень вимог  кримінального процесуального законодавства та притягнення винних до дисциплінарної відповідальності до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 7 осіб).

Упродовж п’яти місяців 2017 року прокурорами Бахмацької місцевої прокуратури за результатами вивчення кримінальних проваджень з метою активізації досудового розслідування надано слідчим 236 письмових вказівок, скасовано 27 постанов про закриття кримінальних проваджень.

До суду подано 30 клопотань про застосування запобіжних заходів (16 – особисте зобовязання, 1 – застава, 7 – домашній арешт, 6 тримання під вартою).

        Упродовж 5 місяців 2017 року прокурорами Бахмацької місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 220 кримінальних проваджень судами першої інстанції, у т.ч. :

- у підготовчому судовому засіданні – 55;

- з ухваленням вироку на підставі угоди – 10;

- з ухваленням вироку – 134;

- у провадженнях про застосування примусових заходів медичного характеру – 1;

- розглянуто за спрощеною процедурою (ч. 3 ст. 349 КПК України) – 78;

- зі зміною обвинувачення прокурором в суді – 3;

- з ухваленням виправдувального вироку – 2.

Також місцевою прокуратурою у ході здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, до органів влади, місцевого самоврядування, установ та організацій внесено 5 документів реагування на усунення виявлених у цій сфері порушень. Винних посадових осіб (5) притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Бахмацькою місцевою прокуратурою у поточному році вжито ряд заходів щодо запобігання та протидії адміністративним правопорушенням, пов’язаним з корупцією.

Проводиться певна робота на напрямі представництва інтересів громадян та держави в суді та при виконанні судових рішень.

 За 5 місяців поточного року Бахмацькою місцевою прокуратурою скеровано до суду  41 позов (заяв) на загальну суму близько 51,8 млн. грн. Розглянуто та задоволено судами 15 позовів на суму 30,7 млн. грн. Добровільно сплачено за закритими справами 892 тис. грн.

Зокрема :

у бюджетній сфері у проточному році заявлено 1 позов на суму 19 тис. грн., який розглянутий та задоволений;

у сфері державної та комунальної власності заявлено 2 позови на суму 44 тис. грн., судами задоволено 1 позов на суму 41 тис. грн., провадження по 1 справі закрито у зв’язку з добровільною сплатою 3 тис. грн.;

у сфері охорони навколишнього природного середовища заявлено 3 позови на суму 94 тис. грн., які судом задоволено;

відшкодування збитків, заподіяних корупційними та кримінальними правопорушеннями, заявлено 3 позови на суму 54 тис. грн., які судами задоволено;

з питань земельних правовідносин заявлено 20 позовів на суму 51632 тис. грн. щодо земель площею 1640,2656 га, судами розглянуто та задоволено 7 на суму 30539 тис. грн. щодо земель площею 556,4032 га, закрито провадження у зв’язку з добровільним виконанням вимог прокурора та повернення земельної ділянки площею 35,5 га у розпорядження держави, інші справи перебувають у провадженні судів.

     Слід зазначити, що представницькими заходами охоплено усі пріоритетні напрями діяльності.

      Внесено 7 скарг в порядку відомчого контролю щодо виконання рішень судів за позовами прокурора, які задоволено.

Разом з тим, вжиття заходів представницького  реагування на усунення порушень, насамперед у бюджетній сфері, з питань державної та комунальної власності, щодо використання земель триває.

У сфері представницької діяльності на захист прав дітей  пред’явлено 3 позови, 2 з яких розглянуто та задоволено, а по одному провадження закрито у звязку з добровільним усуненням виявлених порушень вимог чинного законодавства.

За 5 місяців 2017 року до Бахмацької місцевої прокуратури надійшло 189 звернень, із яких вирішено 96 (більшість з питань досудового розслідування – 57), 87 - направлено для розгляду за належністю, 6 – повернуто заявникам або залишено без розгляду; на особистому прийомі прийнято 51 звернення, із них особисто керівником – 8.

Велика кількість направлених за належністю звернень пов’язана зі змінами у чинному законодавстві, оскільки, як відомо, вступив у дію новий Закону України «Про прокуратуру», яким дещо обмежили повноваження органів прокуратури. Так, зокрема, органи прокуратури на сьогодні здійснюють функцію загального нагляду лише у формі представництва інтересів держави в суді. Слід зазначити, що законодавчо органи прокуратури в інтересах громадян не мають право звернутися до суду. Цим пояснюється відсутність позовів до суду в інтересах громадян.  Оскільки не всі обізнані зі змінами у законодавстві, тому й продовжують звертатися до органів прокуратури.