Перекласти сторінку

Відновлено законність

Відновлено законність

    Талалаївським відділом Бахмацької місцевої прокуратри під час вивченя стану дотримання виог земельного законодавства  у Талалаївському районі виявлено факт передачі земельної ділянки площею 35,5 га сільськогосподарських угідь в оренду для ведення фермерського господарства з порушенням вимог Закону України «Про оцінку земель».

  Встановлено, що при укладанні договору оренди з райдержадміністрацією не проведено та не затверджено нормативно-грошову оцінку земельної ділянки державної власності. Вказану обставину законодавством визначено як істотну умову угоди, оскільки розмір орендної плати визначається у відсотковому відношенні саме від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Реагуючи на виявлені порушення прокурор звернувся до суду з позовом про визнання укладеного договору оренди недійсним.  

         У ході розгляду справи між відповідачем та Головним управлінням Держгеокадастру в Чернігівській області, що є розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності, укладено  угоду  про  розірвання спірного договору оренди і земельну ділянку повернуто державі.

         Враховуючи врегулювання спірних правовідносин, спрямованих на реальне поновлення економічних інтересів держави, ухвалою Талалаївського районного  суду провадження у справі за позовом прокурора припинено.

На сьогодні у Талалаївському районному суді на розгляді перебуває ще ряд позовів вказаної категорії.

 

Талалаївський відділ

Бахмацької місцевої прокуратури