Перекласти сторінку

Земля – основне національне багатство

Земля – основне національне багатство

 

      З метою відновленні законності, при вирішенні суспільно значимого питання додержання вимог законодавства при передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності, Борзнянським відділом Бахмацької місцевої прокуратури у грудні 2016 – січні 2017 скеровано до господарського суду Чернігівської області та Борзнянського районного суду  6 позовів у сфері земельних відносин на захист інтересів держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання договорів оренди землі недійсними щодо більш ніж 600 га земель сільськогосподарського призначення вартістю близько 15 млн. грн. На даний час 4 з них щодо понад 500 га землі вартістю близько 14 млн. грн. судами розглянуто та задоволено. У провадженні залишається 2 позовні заяви.

     Конституція України (ст.ст. 13, 14, 16) визначає, що земля є об’єктом права власності Українського народу, від імені якого права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону. Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України – обов’язок держави.

      Таким чином, земля як основне національне багатство, що перебуває під особливою охороною держави, є об'єктом права власності Українського народу, а органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють права власника від імені народу, у тому числі й тоді, коли приймають рішення щодо розпорядження землями державної чи комунальної власності.

 

Борзнянський відділ

Бахмацької місцевої прокуратури