Перекласти сторінку

Судом задоволено позов Бахмацької місцевої прокуратури про повернення у розпорядження держави 26 га сільськогосподарських угідь

Судом задоволено позов Бахмацької місцевої прокуратури про

повернення у розпорядження держави 26 га сільськогосподарських угідь

 

      Органами прокуратури постійно проводиться вивчення питання дотримання вимог законодавства суб’єктами господарювання при використанні земель сільськогосподарського призначення, насамперед в частині повноти сплати коштів за використання сільськогосподарських угідь.

      Установлено, що у 2006 році за розпорядженням Борзнянської районної державної адміністрації в порушення вимог законодавства суб’єкту господарювання для ведення товарного сільськогосподарського виробництва надано в оренду на 49 років земельну ділянку загальною площею 26 га, орієнтовною вартістю 635 тис. грн. без проведення нормативної грошової оцінки.

      Як результат,  договір оренди укладено без належного розрахунку розміру орендної плати, внаслідок чого бюджет територіальної громади недоотримував значні суми коштів.

      Оскільки землекористувачем не вжито заходів до приведення договорів оренди у відповідність з вимогами законодавства, прокурором направлено до господарського суду Чернігівської області позов про визнання договору недійсним.

      Дослідивши надані сторонами докази, суд позов прокурора задовольнив та визнав недійсним договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення.