Перекласти сторінку

Заходи координаційного характеру Бахмацької місцевої прокуратури.

Заходи координаційного характеру Бахмацької місцевої прокуратури.

      Відповідно до ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» Бахмацька місцева прокуратура інформує про вжиті заходи координаційного характеру у сфері протидії злочинності.

     Так, у серпні 2016 року місцевою прокуратурою спільно з територіальними органами Національної поліції України у районах проводилася профілактично-роз’яснювальна робота серед населення, спрямована на попередження віктимної поведінки громадян, забезпечення належної схоронності майна з метою запобігання крадіжкам та незаконного заволодіння автотранспортних засобів, а також телефонним шахрайствам.

      Зокрема, здійснено виступи в місцевих засобах масової інформації, а саме: в газетах «Порадник», «Голос Присеймів’я», «Вісті Борзнянщини», «Нові горизонти» та «Трибуна хлібороба».

Місцевою прокуратурою на власному сайті опубліковано статтю «Обережно – шахраї!».

          Статтю з такою ж назвою опубліковано Талалаївським відділенням поліції Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області на сайті «Facebook».

Крім того, у серпні 2016 року місцевою прокуратурою за результатами аналітичної роботи було встановлено, що причинами скоєння підлітками кримінальних правопорушень, нажаль, залишається неналежне виконання своїх обов’язків батьками.

     Також з метою узгодження зусиль правоохоронних органів у розкритті та належному досудовому розслідуванні злочинів проти власності, що вчинені на території Бахмацького, Борзнянського, Коропського та Талалаївського районів, наказом керівника Бахмацької місцевої прокуратури, створено міжвідомчу робочу групу із представників місцевої прокуратури та територіальних органів Національної поліції України.

          На засіданнях робочої групи було заслухано стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях, розпочатих зафактами вчинення злочинів проти власності. Особливу увагу приділено розкриттю грабежів та розбоїв.

         З метою активізації слідства у цих провадженнях керівником Бахмацької місцевої прокуратури начальнику СУ ГУНП в Чернігівській області було внесено вимоги про усунення порушень кримінального процесуального законодавства.

Слідчі, які допустили порушення розумних строків під час досудового розслідування, притягнуті до відповідальності.

       Бахмацькою місцевою прокуратурою постійно вживаються заходи, спрямовані на викриття кримінальних правопорушень у бюджетній та земельній сферах, у лісовій галузі, паливно-енергетичному комплексі, у тому числі вчинених організованими групами та з корумпованими зв’язками.

      Так, наказами керівника місцевої прокуратури з метою узгодження зусиль правоохоронних органів у розкритті та належному досудовому розслідуванні вказаних кримінальних правопорушень, що вчинені на території Бахмацького, Борзнянського, Коропського та Талалаївського районів, та комплексного підходу до виявлення кримінальних правопорушень у вказаних сферах було створено відповідні міжвідомчі групи.

         Крім того, прокуратурою розміщено інформацію на веб-сайті Бахмацької місцевої прокуратури та у місцевих ЗМІ щодо запровадження прокуратурою області можливості подання громадянами звернень про факти незаконної порубки лісу та незаконного заволодіння земельними ділянками.

Як результат проведеної роботи, місцевою прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за  фактом самовільного використання земельних ділянок державної форми власності на території Бахмацького, Коропського та Борзнянського районів за ч. 2 ст. 197-1 КК України.

     На сьогодні досудове розслідування триває, вживаються заходи до викриття винних у правопорушеннях осіб.

    Також, завдяки вжитим узгодженим заходаморганів поліції та прокуратури припинено незаконну порубку дерев у лісових масивах Борзнянського району. На сьогодні Борзнянським відділенням поліції здійснюються досудові розслідування у кримінальних провадженнях за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України.

         Крім того, для активізації роботи з розкриття та розслідування кримінальних правопорушень у сфері незаконних рубок лісу оновлено склад міжвідомчої робочої групи та активізовано її роботу.

Для забезпечення додержання суб’єктами господарської діяльності прав та гарантій найманих працівників, зокрема щодо виплати мінімальної заробітної плати, недопущення використання найманої праці неоформлених працівників та виплати заробітної плати «в конвертах», забезпечення швидкого, повного та неупередженого виявлення вказаних кримінальних правопорушень та їх розслідування, а також протидії безпідставній виплаті матеріального забезпечення по безробіттю не працюючим особам створюється міжвідомча робоча група із залученням контролюючих органів у вказаній сфері.

      Поряд з цим правоохоронними органами вживаються додаткові заходи для запобігання порушенням вимог законодавства органами державної влади та місцевого самоврядування при здійсненні державних закупівель за бюджетні кошти, використання бюджетних коштів, при приватизації державного і комунального майна, оформленні земельних правовідносин, щодо виявлення злочинів у земельній сфері, пов’язаних з незаконним набуттям громадянами права власності на землю та самовільного зайняття земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

         Враховуючи, що негативні тенденції у структурі та динаміці злочинності не усунуто, а взаємодія правоохоронних органів на цьому напрямі вимагає кардинального покращення та удосконалення, під головуванням керівника Бахмацької місцевої прокуратури 28.02.2017 проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів, що перебувають під юрисдикцією прокуратури.

      Рішенням координаційної наради визначено ряд спільних заходів щодо зміцнення законності та профілактики злочинності.

 

Перший заступник керівника

Бахмацької місцевої прокуратури

радник юстиції                                                                   В.М. Червонюк