Перекласти сторінку

За втручання Борзнянського відділу Бахмацької місцевої прокуратури визнано недійсним договір оренди земель сільськогосподарського призначення

      Господарським судом Чернігівської області задоволено позов керівника Бахмацької місцевої прокуратури, яким визнано недійсним договір оренди земель сільськогосподарського призначення, в тому числі ріллі, площею 496,08  га, що знаходиться на землях запасу та резерву Великозагорівської сільської ради  Борзнянського району,  для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, зареєстрованого у Борзнянському районному відділі Чернігівської філії центру ДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 14.03.2006 за № 04068420001. Вартість даної земельної ділянки становить понад 12 мільйонів гривень.

       Дана земельна ділянка надана в оренду без проведення нормативної грошової оцінки та без належного розрахунку розміру орендної плати, яка повинна становити  363 475,09 грн., а не 10 000 грн. на рік, як це передбачено умовами даного договору. Отже, розмір орендної плати у вищезазначеному договорі оренди був визначений невірно, і, як наслідок, до бюджету не надходили кошти у розмірі, визначеному законодавством, чим порушуються інтереси держави.

        Надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення з порушенням вимог земельного законодавства не лише завдає істотної шкоди економічним інтересам держави,унеможливлюючи надходження коштів у визначеному законом розмірі до бюджету, а й підриває авторитет державних органів, порушує встановлені на державному рівні принципи законності.


Борзнянський відділ

Бахмацької місцевої прокуратури