Перекласти сторінку

Усунуто порушення земельного законодавства

Усунуто порушення земельного законодавства

     Питання законності використання земель сільськогосподарського призначення постійно перебуває в полі зору Бахмацької місцевої прокуратури.

Реалізовуючи представницькі повноваження, Талалаївським відділом Бахмацької місцевої прокуратури вивчено законність встановлення розміру орендної плати за землі сільськогосподарського призначення державної власності.

     Установлено, що в порушення вимог законодавства два фермерські господарства використовують на правах оренди земельні ділянки сільськогосподарського призначення (рілля) загальною площею 115,64  га, технічна документація з нормативної грошової оцінки земельної ділянки не затверджувалася, дійсна вартість землі, з якої обраховується розмір орендної плати, не визначалася.  

    Подальшим вивченням цього питання було встановлено, що технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок орендарями була розроблена та подана на затвердження районної ради.

Однак, незважаючи на наявність позитивних висновків землевпорядної експертизи,  районною радою   технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок  безпідставно не була  затверджена,  внаслідок чого до бюджету не надходили кошти у визначеному законом порядку.

       Реагуючи на виявлені порушення прокурор звернувся до суду з двома позовами в порядку адміністративного судочинства про визнання протиправною бездіяльності районної ради.

В ході судового розгляду адміністративних позовів, порушення земельного законодавства були самостійно усунуті відповідачем та затверджено технічні документації на черговій сесії районної ради.


Талалаївський відділ

Бахмацької місцевої прокуратури