Перекласти сторінку

Інформування громадськості про результати діяльності

ІНФОРМАЦІЯ

про підсумки роботи Бахмацької місцевої прокуратури

за одинадцять місяців 2016 року

(Борзнянський район).

 

Протягом одинадцяти місяців 2016 року на піднаглядній Бахмацькій місцевій прокуратурі території  (Бахмацький, Борзнянський, Коропський та Талалаївський райони) розпочато 2365 кримінальних проваджень (Борзнянський р-н – 708 проваджень), закінчено – 1278 (Борзнянський р-н - 437 проваджень). З обвинувальними актами до суду направлено 560 кримінальних проваджень (Борзнянський р-н - 105)1 – з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру, 1 клопотання про застосування заходів виховного характеру, 1 – з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Закрито 714 кримінальних проваджень (Борзнянський р-н - 332). В залишку (станом на 01.12.2016) перебувало 1193 кримінальних проваджень (Борзнянський р-н - 509).

Середнє навантаження на процесуальних керівників усього становить 84,04 (Борзнянський р-н – 77,29), що нижче середньообласного (131,4); при досудовому розслідуванні – 75,26 (Короп - 69), що нижче середньообласного (117,66).

Разом з тим, ще не подолано всіх негативних тенденцій у динаміці та структурі злочинності. Спостерігається ріст рівня кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення.

Вказаному сприяє неналежне виконання вимог кримінального процесуального законодавства та недостатньо ефективна роботі слідчих органів досудового розслідування Національної поліції. Так, проведені у поточному році перевірки стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях засвідчили, що ними допускаються тяганина, порушення розумних строків досудового розслідування, неналежне виконання вказівок процесуальних керівників та ін., що не залишилось поза увагою керівництва місцевої прокуратури (11 вимог про усунення порушень кримінального процесуального законодавства та притягнення винних до дисциплінарної відповідальності до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області (Борзна5 вимог), за якими до відповідальності притягнуто 12 осіб).

Упродовж десяти місяців 2016 року прокурорами Бахмацької місцевої прокуратури надано слідчим 317 письмових вказівок (Борзна - 76), скасовано 24 постанови про закриття кримінальних проваджень (Борзна - 7).

До суду подано 63 клопотання про застосування запобіжних заходів (27 – особисте зобовязання, 9 – домашній арешт, 27 тримання під вартою) (Борзна – 12  клопотань : 4 особистих зобов'язань, домашній арешт – 1,  тримання під вартою - 7). Слідчим суддею відмовлено у задоволенні 2 клопотань (Борзна). Звільнено з-під варти у звязку з внесенням застави – 2.

 

Попри реалізацію низки заходів до покращення якості досудового розслідування залишається проблемним питання додержання конституційних прав громадян.

У Борзнянському районі мав місце виправдувальний вирок у провадженні, розпочатому за ч. 1 ст. 125 КК України, який не набрав законної сили.

Упродовж 11 місяців 2016 року прокурорами Бахмацької місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 503 кримінальних проваджень судами першої інстанції (Борзна- 93), у т.ч. у підготовчому судовому засіданні – 79 (Борзна - 14), з ухваленням вироку на підставі угоди – 1(Короп). У т.ч. з ухваленням вироку – 289 (Борзна- 47), з них, з ухваленням вироку на підставі угоди – 1. У провадженнях про застосування примусових заходів медичного характеру – 3 (Борзна -1), у провадженнях про застосування примусових заходів виховного характеру – 1 (Борзна - 1). Розглянуто за спрощеною процедурою (ч. 3 ст. 349 КПК України) – 128 (Борзна - 20). Зі зміною обвинувачення прокурором в суді – 15 (Борзна - 5), з ухваленням виправдувального вироку – 1.

Упродовж 11 місяців 2016 року місцевою прокуратурою, зокрема, направлено до суду 2 обвинувальних акти щодо вчинення корупційних злочинів у бюджетній сфері (Бахмацький та Борзнянський райони).

Вцілому є необхідність в активізації наглядових та координаційних повноважень, спрямованих на протидію злочинності серед засуджених, звільнених від відбування покарання з випробуванням. (Зокрема, у Борзнянському районі повторних злочинів не вчинено).

Місцевою прокуратурою, у ході здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, до органів влади, місцевого самоврядування, установ та організацій внесено 4 документи реагування на усунення виявлених у цій сфері порушень. Винних посадових осіб (6) притягнуто до дисциплінарної відповідальності. (Борзна – 1 акт, 1 особу притягнуто).

Також внесено 5 вказівок про усунення порушень вказаного законодавства до територіальних підрозділів ГУНП в області. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 посадову особу. (Борзна – 1 акт).

Бахмацькою місцевою прокуратурою в поточному році вжито ряд заходів щодо запобігання та протидії адміністративним правопорушенням, пов’язаним з корупцією.

  Так, упродовж 11-ти місяців поточного року складено та направлено на судовий розгляд 4 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень зазначеної категорії. З них 3 протоколи про вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-7 КУпАП, за фактом неповідомлення особою у встановленому законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, та 1 протокол за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, за фактом неповідомлення особою у встановленому законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів (Борзна). За результатами судового розгляду 4 особи визнані винними у вчиненні інкримінованих адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, та піддані стягненням в вигляді штрафу на загальну суму 5270грн. Зазначені кошти правопорушниками сплачено в повному обсязі. Відомості про правопорушників внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

З метою відшкодування збитків, завданих правопорушеннями, пов’язаними з корупцією, до судів заявлено 4 позови на загальну суму 19448.65 грн., всі із яких розглянуті та задоволені у повному обсязі.

  У 2-х кримінальних провадженнях про корупційні злочини, досудове розслідування в яких здійснювалось територіальними підрозділами ГУНП, піднаглядними Бахмацькій місцевій прокуратурі, винним  оголошено про підозру, зокрема :


  1. 1. Бахмацький ВП ГУНП, №12016270070000024 від 6.01.2016 за ч. 2 ст.191, ч. 1 ст. 366 КК України, за фактом привласнення бюджетних коштів шляхом складання фіктивних рішень сесії ради про преміювання, вчинене секретарем Кропивненської сільської ради Бахмацького району Бабіч Н.І., якій 01.2016 оголошено про підозру та обвинувальний акт направлено до суду. За результатами судового розгляду Бабіч В.І. засуджена.
  2. 2. Борзнянський ВП Бахмацького ВП ГУНП, № 12015270090000480 від 11.12.20015 за ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, за фактом розтрати бюджетних коштів в сумі 48 230 гривень посадовими особами  Борзнянської районної виборчої комісії, які в листопаді 2015 року склали фіктивну постанову виборчої комісії про незаконне преміювання членів РВК на зазначену суму. Голові виборчої комісії Олексієнко Т.П. 30.03.2016 оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366; ч. 2 ст. 191 КК України та обвинувальний акт направлено до суду. За результатами судового розгляду Олексієнко Т.П. засуджена до реального покарання у вигляді обмеження волі.


Робота на даному напрямку триває.

Проводиться певна робота на напрямі представництва інтересів громадян та держави в суді та при виконанні судових рішень.

 За 11 місяців поточного року Бахмацькою місцевою прокуратурою скеровано до суду  60 позовів (заяви) на загальну суму 5 569 тис. грн.

Судом станом на даний час  розглянуто та задоволено 47 позовів на загальну суму 1147 тис. грн. У 9 провадженнях за позовами прокуратури провадження судом закрито у зв’язку з добровільним відшкодуванням  на загальну суму 1082 тис. грн.

На захист інтересів держави у бюджетній сфері заявлено 13 позовів на загальну суму 198 тис. грн., задоволено 11 на 160 тис. грн., у тому числі з питань стягнення податкового боргу, заборгованості за господарським договором.

З питань державної та комунальної власності заявлено 5  позовів на загальну суму 260 тис. грн., у тому числі заява про передачу безхазяйної житлової квартири вартістю 153 тис. грн. у комунальну власність територіальної громади міста Бахмач. Задоволено 3 на 224 тис. грн., добровільно відшкодовано 36 тис. грн..

У сфері охорони навколишнього природного середовища  скеровано до суду  2  позови  на 29 тис. грн., які задоволені. 

З питань відшкодування збитків, заподіяних кримінальними правопорушеннями,  задоволено 16 позовів на суму 53 тис., з них 13 щодо стягнення витрат на лікування потерпілих  від  злочину та позов про стягнення незаконно отриманих коштів.

Також поточного року скеровано до суду 4 позови про відшкодування шкоди, завданої корупційним адміністративним правопорушенням, на загальну суму 19 тис. грн.

З питань земельних правовідносин - заявлено 16 позовів на загальну суму 5030 тис. грн., у тому числі про визнання спадщини відумерлою, про відшкодування збитків за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів, про стягнення заборгованості за договором оренди.

За 11 місяців 2016 році Борзнянським відділом Бахмацької місцевої прокуратури ініційовано заявлення до суду 7 позовів на загальну суму 94 тис. грн., з них 1 заява в інтересах сільської ради про визнання відумерлою спадщини на суму 55 тис. грн., 3 позови - в інтересах комунальних лікувальних закладів про відшкодування винними у вчинені злочину особами витрат на стаціонарне лікування потерпілих в сумі 7 тис. грн., які розглянуті та задоволені, 2 позови щодо відшкодування шкоди,завданої корупційними правопорушеннями, які перебувають на розгляді в суді.

Виконано судових рішень на 68 тис. грн.

Разом з тим, вжиття заходів представницького  реагування на усунення порушень, насамперед у бюджетній сфері, з питань державної та комунальної власності, щодо використання земель потребує подальшої активізації.

Вжиті координаційні заходи, спрямовані на підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів щодо профілактики  підліткової злочинності, виявилися недостатньо ефективними.

Так, з початку року на території Бахмацького, Коропського та Талалаївського районів неповнолітніми скоєно 5 злочинів. У Борзнянському районі підлітками вчинено 3 злочини проти 6 за аналогічний період минулого року. На усунення виявлених порушень в органах поліції щодо неналежної профілактики серед неповнолітніх, які перебувають на обліку, внесено вказівку, яка задоволена.

За 11 місяців 2016 року до Бахмацької місцевої прокуратури надійшло 537 звернення, із яких вирішено 280 (переважна більшість з питань досудового розслідування – 128), 228 - направлено для розгляду за належністю, 29 – залишено без розгляду; на особистому прийомі прийнято 185 звернень, із них особисто керівником – 43.

За 11 місяців 2016 року до Борзнянського відділу Бахмацької місцевої прокуратури надійшло 108 звернень, із яких вирішено 46 (переважна більшість з питань досудового розслідування – 22), 62 - направлено для розгляду за належністю, на особистому прийомі прийнято 36 звернень (начальником відділу 28).

 

 

Керівник Бахмацької місцевої прокуратури

радник юстиції                                                              Ф. А. Котченко