Перекласти сторінку

ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВИ КООРДИНАЦІЙОНОЇ НАРАДИ КЕРІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

ІНФОРМАЦІЯ

ЩОДО СТАНУ ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВИ КООРДИНАЦІЙОНОЇ НАРАДИ КЕРІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ЗА ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ЮРИСДИКЦІЄЮ БАХМАЦЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПРОКУРАТУРИ

  На виконання постанови координаційної наради керівників правоохоронних органів за територіальною юрисдикцією Бахмацької місцевої прокуратури від 08.08.2016Бахмацькою місцевою прокуратурою та іншими правоохоронними органами Бахмацького, Борзнянського, Коропського та Талалаївського районів вжито наступних заходів.

Так, у серпні 2016 року місцевою прокуратурою спільно з територіальними органами Національної поліції України у районах проведено профілактичну роз’яснювальну роботу серед населення, спрямовану на попередження віктимної поведінки громадян, забезпечення належної схоронності майна з метою запобігання крадіжкам та угонам автотранспортних засобів, а також телефонним шахрайствам.

   Зокрема, здійснено виступи в місцевих засобах масової інформації, а саме, в газетах «Порадник», «Голос Присеймів’я», «Вісті Борзнянщини», «Нові горизонти» та «Трибуна хлібороба». Крім того, місцевою прокуратурою на власному сайті опубліковано статтю «Обережно – шахраї!».

     Статтю з такою ж назвою опубліковано Талалаївським відділенням поліції Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області на сайті «Facebook».

У серпні 2016 року місцевою прокуратурою за результатами попереднього вивчення встановлено причини скоєння підлітками кожного кримінального правопорушення. Упродовж 2016 року на території, підвідомчій Бахмацькій місцевій прокуратурі, неповнолітніми вчинено 3 кримінальні правопорушення.Причинамиїх вчиненняє неналежне виконання своїх обов’язків батьками.

   Наказом керівника Бахмацької місцевої прокуратури, з метою узгодження зусиль правоохоронних органів у розкритті та належному досудовому розслідуванні злочинів проти власності, що вчинені на території Бахмацького, Борзнянського, Коропського та Талалаївського районів, створено міжвідомчу робочу групу із представників місцевої прокуратури та територіальних органів Національної поліції України.Проведено засідання групи щодо заслуховування стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях зафактами вчинення злочинів проти власності. Особливу увагу приділено розкриттю грабежів та розбоїв.

       В ході проведення перевірки стану досудового розслідування вказаної категорії кримінальних проваджень встановлено непоодинокі порушення вимог Кримінального процесуального кодексу України.З метою їх усунення керівником Бахмацької місцевої прокуратури начальнику СУ ГУНП в Чернігівській області внесено вимогу, яка розглянута та задоволена. До дисциплінарної відповідальності притягнуто слідчого СВ Борзнянського ВП Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області.

         Крім того, Бахмацькою місцевою прокуратурою постійно вживаються заходи, спрямовані на викриття кримінальних правопорушень у бюджетній та земельній сферах, у лісовій галузі, паливно-енергетичному комплексі, у тому числі вчинених організованими групами та з корумпованими зв’язками.

Так, наказами керівника місцевої прокуратури, з метою узгодження зусиль правоохоронних органів у розкритті та належному досудовому розслідуванні вказаних кримінальних правопорушень, що вчинені на території Бахмацького, Борзнянського, Коропського та Талалаївського районів, та з метою узгодження зусиль правоохоронних і контролюючих органів та комплексного підходу до виявлення кримінальних правопорушень у вказаних сферах.

        Крім того, розміщено інформацію на веб-сайті місцевої прокуратури та у місцевих ЗМІ щодо запровадження прокуратурою області можливості подання громадянами звернень про факти незаконної порубки лісу.

        Як результат, місцевою прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за  фактом самовільного використання невстановленими особами земельної ділянки державної форми власності площею 10 га на території Пальчиківської сільської ради Бахмацького району за ч. 2 ст. 197-1 КК України.Аналогічні  факти мали місце і на території Коропського та Борзнянського районів. По них також внесено відомості до ЄРДР.

Крім того, за фактом незаконної порубки дерев на території лісового масиву в Борзнянському районі внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України.

       Перевірка місцевою прокуратурою стану досудового розслідування СВ Коропського відділення поліції Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області у кримінальних провадженнях за фактами незаконної порубки лісу засвідчила систематичні грубі порушення норм чинного Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України), що призводить до порушення розумних строків досудового розслідування, збільшення залишку кримінальних проваджень, надходження обґрунтованих звернень громадян щодо ефективності розслідування кримінальних проваджень та не притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

      Бахмацькою місцевою прокуратурою скеровано вимогу про усунення виявлених порушень, яка розглянута та задоволена.

    У провадженні органів Національної поліції на території, підвідомчій Бахмацькій місцевій прокуратурі, перебуває 21 кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, які, відповідно до примітки ст. 45 КК України, відносяться до корупційних злочинів.У жовтні поточного року за результатами їх вивчення процесуальними керівниками надано письмові вказівки.

 Територіальним органами Національної поліції України Бахмацького,Борзнянського,Коропського і Талалаївського районів проводиться комплекс оперативно-розшукових заходів, спрямованих на виявлення фактів незаконного поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами, у тому числі каналів потрапляння зброї із зони проведення антитерористичної операції та посилено контроль за використанням зброї, а такожспрямованих на виявлення фактів незаконного обігу наркотичних засобів, у тому числі їх зберігання та збут.

      Як наслідок, упродовж вересня-листопада 2016 року на території, підвідомчій місцевій прокуратурі, виявлено 7 фактів незаконного поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами і 23 випадки незаконного придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту. За вказаними фактами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування.