Перекласти сторінку

Обережно - шахраї!!!

Обережно – шахраї !!!

 

З розвитком всесвітньої інтернет-мережі зростає кількість тих, хто прагне незаконно наживитися за допомогою нових технологій, у зв’язку з чим  останнім часом набуває поширення такий вид злочину, як протиправне заволодіння коштами громадян з використанням електронно-обчислювальних машин та мережі Інтернет. Здебільшого  жертвами інтернет-шахраїв стають довірливі громадяни.

Щоб не стати жертвою шахраїв ніколи не передавайте дані своєї банківської картки третім особам, ким би вони не представлялися, оскільки одним з розповсюджених способів шахрайського заволодіння коштами є дзвінки ніби-то працівників банку, які просять повідомити вказані дані для перевірки. Після отримання доступу до картки, шахраям не складає особливих труднощів заволодіти Вашими коштами. Таємними мають бути PIN-код картки, дані паспорта і місця реєстрації, а також паролі, які приходять на ваш мобільний телефон. Передаючи ці дані є високий ризик отримання доступу до Вашої картки сторонньою особою. 

Також слід купувати товари тільки на тих сайтах, які зарекомендували себе з позитивного боку, перевірені раніше та не викликають сумнівів. Для отримання переказу відправнику потрібно знати тільки номер карти і ваше ім'я. Паспортні дані, індіфікаціонний код, дата народження і термін дії картки при цьому не потрібні. Якщо ви домовляєтесяпро продаж товару не повідомляйте покупцеві ніяких зайвих даних - при продажі товарів через Інтернет не слід проводити платіжні операції, які вам не зрозумілі, або діяти за інструкцією особи, яка хоча і представилась продавцем, але Вам не знайома. Пам’ятайте, якщо у вас немає можливості особисто зустрітися з продавцем, то можна скористатися послугою післяплати - коли ви платите після отримання та перевірки покупки. Такі можливості пропонують популярні вантажоперевізники. Не відправляйте SMS-запити зі своїх мобільних телефонів, у призначенні яких ви не впевнені на 100%. Тож прохання бути більш розсудливими і обережними. І якщо ви вже вирішили здійснити покупку через мережу Інтернет, то купуйте товари тільки на відомих та перевірених Вами сайтах. Не варто довіряти дуже низьким цінам, адже це здебільшого виявляється простою «пасткою». 

Не реагуйте на дзвінки від «працівників правоохоронних органів», які вимагають винагороду за нібито допомогу Вашим рідним, адже для працівників поліції подібні дії не припустимі.

 

За інформацією Талалаївського відділу Бахмацької місцевої прокуратури