Перекласти сторінку

КОРУПЦІЯ ПІД ЧАС ЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ!

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» органи прокуратури віднесено до спеціалізованих уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Так, за результатами проведеної перевірки Борзнянським відділом Бахмацької місцевої прокуратури в поточному році додержання вимог антикорупційного законодавства України на території району встановлено беззаперечні факти порушення посадовими та службовими особами вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Зокрема, одна з голів територіальної сільської виборчої комісії під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, що проводились 25 жовтня 2015 року, будучу при цьому відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за пов’язані з корупцією правопорушення, порушила вимоги, передбачені ст. 28 даного Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1ст. 172-7КУпАП.

При вирішенні головою територіальної виборчої комісії одноособово питання про нарахування та виплату членам СВК одноразової грошової винагороди на загальну суму 6025 грн., зокрема, щодо осіб, яким має бути виплачена одноразова грошова винагорода та її розмірів для конкретних членів комісії у межах 6025 грн., у останньої виникла суперечність між її приватним і майновим інтересом як зацікавленої особи у отриманні грошей та її службовими повноваженнями.

Таким чином, діяння голови виборчої комісії містить ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, а саме «Неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів», за що вона у відповідності до ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» повинна нести адміністративну відповідальність.

За результатами розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією складеного та скерованого Борзнянським відділом Бахмацької місцевої прокуратури, голову виборчої комісії визнано винною у скоєнні даного адмінправопорушення та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян(1700 грн.) в дохід держави.

На даний час штраф сплачено в повному обсязі.Начальник Борзняського відділу

Бахмацької місцевої прокуратури М. Богуславська