Перекласти сторінку

Перевірено стан профілактики злочинності органами Національної поліції району

Відповідно до положень Закону України «Про Національну поліцію» до основних повноважень поліції, серед іншого, віднесено і здійснення превентивної та профілактичної діяльності, спрямованої на запобігання вчиненню правопорушень.

Не остання роль у здійсненні вказаних повноважень відводиться індивідуально-профілактичній роботі за місцем проживання із особами, засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, яка за чинним законодавством покладається на дільничних інспекторів поліції у взаємодії з територіальними органами кримінально виконавчої інспекції.

Однак, проведена Талалаївським відділом Бахмацької місцевої прокуратури перевірка з вказаних питань засвідчила наявність прорахунків у діяльності дільничних інспекторів Талалаївського відділення поліції.

Зокрема довідки про проведення індивідуально-профілактичної роботи є шаблонними і формальними, не відображають даних про поведінку та спосіб життя засуджених, що свідчить про формальний підхід до роботи певних інспекторів. У деяких випадках рапорти чи інші документи про проведення профілактичної роботи не складаються, пояснення за місцем проживання у засуджених не відбираються, що викликає сумніви у фактичному проведенні таких перевірок працівниками поліції за місцем проживання засуджених.

За результатами перевірки Талалаївським відділом Бахмацької місцевої прокуратури керівнику Талалаївського відділення поліції підготовлено вказівку щодо усунення виявлених порушень, причин та умов, що їм сприяли, недопущення їх у подальшому та про притягнення окремих інспекторів до дисциплінарної відповідальності.